Biografia

Biografia krótka:

Artur Racicki – przedsiębiorca z 16-letnim doświadczeniem w prowadzeniu spółek technologicznych. Wspiera i prowadzi głównie projekty zaangażowane społecznie – poprawiające przez innowacje jakość życia i rozwiązujące problemy cywilizacyjne. Obecnie rozwija spółki Social WiFi, SEEDiA oraz Social Kiwi. Ekonomista, absolwent studiów MBA w Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie obecnie gościnnie wykłada “Transfer innowacji ze startupu do korporacji”. W 2015 roku otrzymał z rąk Prezydenta Akademii nagrodę absolwenta roku “Lew Koźmińskiego”. Posiada doświadczenie we współpracy z inwestorami, w tym z funduszami Venture Capital.
Spędził ponad 6 lat za granicą i w podróży – odwiedził ponad 50 krajów. Ojciec 3 dzieci.

 

Biografia rozszerzona:

Artur Racicki – przedsiębiorca z 16-letnim doświadczeniem w prowadzeniu spółek technologicznych. Wspiera i prowadzi głównie projekty zaangażowane społecznie – poprawiające przez innowacje jakość życia i rozwiązujące problemy cywilizacyjne.  Obecnie współtwórca startupów technologicznych: Social WiFi – dostarczającego usługę inteligentnego Wi-Fi i obsługującego ponad 1000 biznesów na świecie w różnych kategoriach, SEEDiA – tworzącego ekologiczne produkty zasilane odnawialnymi źródłami energii oraz Social Kiwi – agencji social media.

Ekonomista, absolwent studiów MBA w Akademii Leona Koźmińskiego – najlepszej szkoły biznesowej w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie obecnie gościnnie wykłada “Transfer innowacji ze startupu do korporacji” na kierunku Transformacja Cyfrowa Biznesu. W 2015 roku otrzymał z rąk Prezydenta Akademii nagrodę absolwenta roku “Lew Koźmińskiego”. Znalazł się na liście 50. laureatów rankingu miesięcznika Brief na “Najbardziej kreatywnych w biznesie” w 2015 i 2017 roku. Posiada doświadczenie we współpracy z inwestorami, w tym z funduszami Venture Capital (pozyskanie inwestora i sprzedaż spółki Sport24.pl, 4 rundy inwestycyjne w spółce Social WiFi, runda inwestycyjna w spółce SEEDiA). Ma doświadczenie we współpracy z firmami z sektorów: Retail (JLL, APSYS, HB Reavis, Skanska), HoReCa (Sfinks Polska, Dominium S.A., Louvre Group), FMCG (Polmos Bielsko-Biała, Frugo), finansowego (ING Bank Śląski), mediowego (ITI S.A., PMPG S.A., TVP), telekomunikacyjnego (Orange, T-Mobile, Play). Uczestnik programu akceleracyjnego “Plug and Play” w Sunnyvale w Dolinie Krzemowej. Długoterminowo chce pracować nad/z projektami zaangażowane społecznie, poprawiającymi przez innowacje jakość życia ludzi lub rozwiązującymi problemy cywilizacyjne.

Urodził się 26 marca 1980 roku w Lublinie. Spędził ponad 6 lat za granicą i w podróży – odwiedził ponad 50 krajów. Mieszka w Warszawie. Ojciec 3 dzieci.