O mnie

WhatsApp Image 2022-08-31 at 3.30.59 PM

Absolwent ekonomii na  KUL oraz studiów MBA w Akademii Leona Koźmińskiego – najlepszej szkoły biznesowej w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie obecnie gościnnie wykłada “Transfer innowacji ze startupu do korporacji” na kierunku Transformacja Cyfrowa Biznesu. W 2015 roku otrzymał z rąk Prezydenta Akademii nagrodę absolwenta roku “Lew Koźmińskiego”.

Znalazł się na liście 50. Laureatów rankingu miesięcznika Brief na “Najbardziej kreatywnych w biznesie” w 2015 i 2017 roku. Posiada doświadczenie we współpracy z inwestorami, w tym z funduszami Venture Capital (pozyskanie inwestora i sprzedaż spółki Sport24.pl, 4 rundy inwestycyjne w spółce Social WiFi. Ma doświadczenie we współpracy z firmami z sektorów: Retail, HoReCa, FMCG, finansowego, mediowego, telekomunikacyjnego. Uczestnik programu akceleracyjnego “Plug and Play” w Sunnyvale w Dolinie Krzemowej. Długoterminowo chce pracować nad/z projektami zaangażowane społecznie, poprawiającymi przez innowacje jakość życia ludzi lub rozwiązującymi problemy cywilizacyjne. 

Autor podcastu “Impact The Future” – gdzie rozmawia z innowatorami i ekspertami zmieniającymi świat na lepszy.

Zwolennik świadomej konsumpcji oraz tzw. gospodarki współdzielenia. Spędził ponad 6 lat za granicą, na emigracji i w podróży. Odwiedził 60 krajów na 5 kontynentach. Miłośnik zimowej wspinaczki górskiej  – aktualnie wchodzi na najwyższe wulkany Świata.Bio rozszerzone

Artur Racicki – seryjny przedsiębiorca z doświadczeniem w prowadzeniu spółek technologicznych. Wspiera i prowadzi projekty startupowe zaangażowane społecznie poprawiające przez innowacje jakość życia, rozwiązujące problemy cywilizacyjne. 

Obecnie współtwórca startupów technologicznych:  SEEDiA – tworzącego ekologiczne produkty dla Smart Cities zasilane odnawialnymi źródłami energii. FCAPP – aplikacja do organizacji sparingów i turniejów piłkarskich.
Artur ma na koncie kilka exitów – czyli wyjść z inwestycji – m.in. Sport24.pl w 2010 roku oraz Social WiFi w 2021 roku.

Artur brał udział w topowych akceleratorach:
– Plug and Play Accelerator in Sunnyvale, Silicon Valley, USA (2014-15),
– Greentown Labs Accelerator, Somerville, Massachusetts, USA (2019-20)
– K-Startup Grand Challange, Pangyo-dong/Seoul, Korea (2020-21)
– Vienna-up, Wiedeń, Austria (2021)
– Calling2Scale, Tel Aviv, Izrael (2022)

.

Telefony pion pomniejszone-01

Definitely a leader

Always with excellent insights to the business issues at hand. He adds great value to any project. Aside from that, he has a clear view on what’s happening, and on what’s going to happen. I especially appreciate his professionalism in pushing people to higher levels of excellence.